Menu
CHIP Speedtest

Potlačení nepoužívaných knihoven v Průzkumníku

19.05.2011 06:18 | Redakce Chip
Knihovny v aktuální verzi Windows napomáhají strukturování dat. Přesto mnozí uživatelé raději nadále pracují se strukturou složek, na kterou jsou zvyklí.

V takovém případě můžete v Průzkumníku znázornění knihoven potlačit a získat tak prostor pro zobrazení dalších složek. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na první knihovnu »Obrázky« a v místní nabídce zvolte příkaz »Nezobrazovat v navigačním podokně«. Tento krok zopakujte pro všechny ostatní nepotřebné knihovny. Chcete-li jednotlivé položky opět zobrazit, klikněte v Průzkumníku na »Knihovny«. Pak pravým tlačítkem myši klikněte na požadovaný prvek a zvolte kontextový příkaz »Zobrazit v navigačním podokně«.
Hlavní položku »Knihovny« nelze popsaným způsobem odstranit. K tomu je nutná oklika přes systémový registr. Do hledacího pole nabídky Start proto napište »regedit«, stiskněte [Enter] a dotaz od Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Ano«. Nyní navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerDesktopNameSpace«. V něm označte podklíč »{ 031E4825­7B94­4dc3­B131­E946B44C8DD5}« a otevřete příkaz »Soubor | Exportovat…«. Pak zvolte umístění, jako název zadejte například »KnihovnyPruzk« a klikněte na »Uložit«. Následně vymažte v editoru právě uložený klíč a dotaz potvrďte tlačítkem »Ano«. Potom editor zavřete a restartujte Průzkumníka. Restart systému není nutný.
Budete-li chtít knihovny do Průzkumníka znovu zahrnout, dvojitě klikněte na vyexportovaný REG soubor a potvrďte dotazy Řízení uživatelských účtů o přidání hodnot do systémového registru tlačítky »Ano«. Od příštího spuštění Průzkumníka budou knihovny opět k dispozici.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání