Menu
CHIP Speedtest

Potlačení nežádoucího dialogu při hrách

15.04.2011 09:16 | Redakce Chip
V největším zápalu při akční „střílečce“ vás náhle přeruší dialog, který vám nabízí nastavení tzv. filtrování kláves. To ale vůbec nechcete.

Filtrování kláves Windows aktivují, jestliže po dobu osmi sekund podržíte stisknutou pravou klávesu [Shift]. To se při hraní může snadno omylem přihodit. Funkci této klávesy pro zapnutí filtrování, poněkud ukrytou v konfiguraci Možností usnadnění, můžete deaktivovat a tím také potlačit zmíněný dialog.
Pod Vistou a Windows 7 za tím účelem klikněte v Ovládacích panelech na »Centrum usnadnění přístupu«. Tam přejděte na odkaz »Usnadnit používání klávesnice«. Volbou »Zapnout funkci filtrování kláves« můžete funkci zapnout nebo vypnout. Abyste nastavili uvedenou klávesovou kombinaci, přejděte dále na odkaz »Nastavit funkci filtrování kláves«. V sekci »Klávesová zkratka« nyní vypněte volbu »Zapnout funkci Filtrování kláves, pokud je pravá klávesa SHIFT podržena 8 sekund«. Změnu na konci dialogu potvrďte tlačítkem »Použít«, resp. »OK«, čímž se vrátíte k předchozímu dialogu. Nyní můžete okno zavřít.
Pod Windows XP v Ovládacích panelech dvojitě klikněte na ikonu »Možnosti usnadnění« a pak přejděte na kartu »Klávesnice«. V následném dialogu vypněte volbu »Používat funkci Filtrování kláves«. Další nastavování není nutné. Změnu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání