Menu
CHIP Speedtest

Potlačení stínování u popisků na ploše

31.08.2011 12:44 | Redakce Chip
Popisky ikon na ploše obsahují podložené stíny. Většinou je však takový text před obrazem na pozadí hůře čitelný. Proto byste chtěli stínování vypnout.

Podložené stíny lze deaktivovat prostřednictvím položky v systémovém registru. Chcete-li tak učinit, do hledacího pole nabídky Start zapište »regedit« a stiskněte [Enter]. Zprávu od Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Další« nebo »Ano«. Pak navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced«. V pravé části okna vyhledejte hodnotu DWORD »ListviewShadow« a dvojitým kliknutím ji otevřete pro zpracování. Její hodnotu změňte na »0« a potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru pak zavřete. Změna nabude účinnosti až po restartu počítače.
Toto nastavení souvisí s transparentností písma. Proto je můžete přestavit také u vizuálních efektů systému. Za tím účelem klikněte v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení« nebo pod Vistou na »Systém a údržba« a následně na »Systém«. Pak aktivujte odkaz »Upřesnit nastavení systému«. V takto vyvolaném dialogu přejděte na kartu »Upřesnit« a v horní oblasti »Výkon« klikněte na »Nastavení«. Na kartě »Vizuální efekty« nyní deaktivujte volbu »Použít stíny popisků ikon na ploše«. Změnu pak postupně potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. V tomto případě už restart není nutný.
Upozornění: V závislosti na použitém obrazu v pozadí bude možná nutné přece jen podložené stínování použít, neboť jinak by písmo v některých oblastech s podobnou barvou pozadí nemuselo být rozeznatelné.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání