Menu
CHIP Speedtest

Potlačení uživatelského účtu na přihlašovací stránce

19.03.2010 09:43 | Redakce Chip
V mnoha rodinách využívá domácí PC několik uživatelů – včetně dětí. Povinný účet s oprávněním správce byste ale před svou zvědavou ratolestí nejraději ukryli. Windows jej však zobrazují už na uvítací stránce...

Zobrazení účtů na přihlašovací stránce můžete záměrně potlačit. Za tím účelem se přihlaste jako správce a spusťte editor registru. V něm přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNTCurrentVersionWinlogonSpecialAccounsUserList« a pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v pravé části okna. Kontextovým příkazem »Nový | Hodnota DWORD« nebo »Nový | Hodnota DWORD (32 bitů)« vytvořte položku s názvem uživatelského účtu, který se napříště na přihlašovací stránce nemá zobrazovat. Poté novou položku dvojitým kliknutím otevřete a její hodnotu nastavte na »0«. Editor registru ukončete. Při příštím spuštění počítače se už na přihlašovací stránce příslušný účet neobjeví.
Pod Windows XP se ale k tomuto účtu můžete i nadále přihlásit. Za tím účelem na přihlašovací stránce současně stiskněte klávesy [Ctrl]+[Alt]+[Del] a držte je stisknuté tak dlouho, dokud Windows nepřepnou na přihlašovací dialog z dřívějších verzí. Tam jako „Uživatelské jméno“ zadejte název účtu a vložte »Heslo«. Nakonec klikněte na »OK«. Windows Vista takovou možnost bohužel nenabízí. Budete-li chtít tuto „hru na schovávanou“ ukončit, uvedenou hodnotu DWORD zase odstraňte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání