Menu

Potlačení uživatelského účtu na přihlašovací stránce

19.03.2010 09:43 | Redakce Chip + Přidat komentář
V mnoha rodinách využívá domácí PC několik uživatelů – včetně dětí. Povinný účet s oprávněním správce byste ale před svou zvědavou ratolestí nejraději ukryli. Windows jej však zobrazují už na uvítací stránce...

Zobrazení účtů na přihlašovací stránce můžete záměrně potlačit. Za tím účelem se přihlaste jako správce a spusťte editor registru. V něm přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNTCurrentVersionWinlogonSpecialAccounsUserList« a pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v pravé části okna. Kontextovým příkazem »Nový | Hodnota DWORD« nebo »Nový | Hodnota DWORD (32 bitů)« vytvořte položku s názvem uživatelského účtu, který se napříště na přihlašovací stránce nemá zobrazovat. Poté novou položku dvojitým kliknutím otevřete a její hodnotu nastavte na »0«. Editor registru ukončete. Při příštím spuštění počítače se už na přihlašovací stránce příslušný účet neobjeví.
Pod Windows XP se ale k tomuto účtu můžete i nadále přihlásit. Za tím účelem na přihlašovací stránce současně stiskněte klávesy [Ctrl]+[Alt]+[Del] a držte je stisknuté tak dlouho, dokud Windows nepřepnou na přihlašovací dialog z dřívějších verzí. Tam jako „Uživatelské jméno“ zadejte název účtu a vložte »Heslo«. Nakonec klikněte na »OK«. Windows Vista takovou možnost bohužel nenabízí. Budete-li chtít tuto „hru na schovávanou“ ukončit, uvedenou hodnotu DWORD zase odstraňte.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení