Menu
CHIP Speedtest

Potlačení varovných zpráv při přístupu k síťové jednotce

09.11.2011 09:29 | Redakce Chip
Jestliže v připojené síťové jednotce kliknete pravým tlačítkem myši například na ZIP soubor, objeví se varovné hlášení od Windows nebo Internet Exploreru.

Windows zřejmě vaši lokální síť správně nepoznala a akci považují za internetový přístup k potenciálně nebezpečnému souboru, kdy by varování bylo oprávněné. Problém se dá odstranit odpovídajícím nastavením intranetu.
Za tím účelem klikněte v Ovládacích panelech na »Síť a internet« a potom na »Možnosti internetu«. Aktivujte kartu »Zabezpečení«. V sekci výběru zón označte ikonu »Místní intranet« a níže pak klikněte na »Weby«. Tam by především měla být aktivována volba »Automaticky zjišťovat intranetovou síť«. Klikněte na »Upřesnit«. Zde nadefinujte jiný počítač vaší lokální sítě jako člena intranetové zóny. Poněvadž se zde vlastně zadávají webové stránky, nejraději použijte formát »file://název počítače«.
Upozornění: Pokud správný název počítače neznáte, klikněte na jiném počítači v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení« nebo pod Vistou na »Systém a údržba« a potom na »Systém«. Dole v dialogu se objeví hledaný název počítače.
Znovu se vraťte k prvnímu počítači a potvrďte zapsaný název tlačítkem »Přidat«. Pak otevřené dialogy zavřete. Tak jste druhý počítač zařadili do zóny »Intranet«, aniž byste změnili relevantní bezpečnostní nastavení.
Upozornění: Musíte-li přiřadit více počítačů nebo se přiřazení nepodaří, můžete také obecněji uvolnit intranetové stránky a síťové cesty. Za tím účelem znovu otevřete »Místní intranet« v sekci »Možnosti internetu« a klikněte na »Weby«. Deaktivujte volbu »Automaticky zjišťovat intranetovou síť« a namísto toho aktivujte následující tři volby. Nastavení potvrďte tlačítkem »OK«. Při této variantě dbejte, aby všechny síťové cesty byly považovány za důvěryhodné, což eventuálně může přece jen představovat bezpečnostní riziko. Lepší je proto varianta popsaná v úvodu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání