Menu
CHIP Speedtest

Potlačení zobrazování složky Common Files na síti

25.01.2011 15:05 | Redakce Chip
Složku »Common Files« uvolňují Windows standardně pro všechny uživatele, takže je viditelná i na síti. Tomu chcete zabránit. Uvolnění se zde však obvyklým způsobem zrušit nedá.

Chcete-li vypnout sdílení systémové složky »Common Files«, musíte vymazat příslušný klíč systémového registru. Proto postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« otevřete editor registru. Pod Windows Vista a Windows 7 můžete tento příkaz rovnou zadat do hledacího pole nabídky Start. V editoru navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerMyComputerNameSpaceDelegateFolders«. V něm najdete podklíč »{ 59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}«. Ten označte a příkazem »Soubor | Exportovat« vytvořte jeho zálohu. V ukládacím dialogu zadejte výstižný název, třeba »Sdílení_společných_souborů.REG«, a klikněte na »OK«. Pak podklíč odstraňte a potvrďte ověřovací dotaz. Po zavření editoru bude změna bez restartu ihned aktivní.
Upozornění: Zmíněný podklíč obsahuje jen prázdnou REG_SZ hodnotu »(Výchozí)«. Budete-li později chtít složku »Common Files« na síti opět sdílet, podklíč znovu založte. K tomu stačí dvojitě kliknout na dříve uložený REG soubor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání