Menu
CHIP Speedtest

Použití obrazovkové klávesnice

12.12.2011 11:09 | Redakce Chip
Vaše bezdrátová klávesnice náhle vypadla, poněvadž se v ní překvapivě vybily baterie. Ale věc spěchá: potřebujete proto krátkodobě jinou možnost zadávání textu, abyste dokončili důležitou písemnost.

Zatímco vypnutí počítače myší většinou bez problémů funguje, u ještě potřebných textových vstupů je to podstatně složitější. Pro nouzové situace nabízejí Windows zřídka používanou pomůcku umožňující realizovat všechny postupy také jen myší – je jí klávesnice na obrazovce.
Pro její zapnutí musíte na tabletovém PC aktivovat vstupní oblast. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo v hlavním panelu a zvolte příkaz »Panely nástrojů | Vstupní panel počítače Tablet PC«. Nejdříve vpravo v hlavním panelu spatříte přídavnou ikonu zápisníku a po kliknutí na ni se zobrazí okno pro vstup pomocí myši nebo klávesnice na obrazovce. K přepínání obou režimů slouží ikonky vlevo v titulní liště tohoto okna. Pomůcka zůstává na popředí a umožňuje  vkládání znaků kliknutím myší. Kliknutí se interpretují přímo jako stisky kláves v ostatních otevřených oknech a aplikacích. Zavřením se toto okno jenom minimalizuje, přičemž se přichytí k levému okraji obrazovky, kde na ně rychle znovu dosáhnete. Kromě toho byste prostřednictvím nabídky »Nástroje« měli nechat aktivní volbu »Zobrazit rozšířenou klávesnici«, abyste tak získali přístup k ovládacím prvkům pro pohyb v textu. Nástroj zcela vypnete jedině příkazem »Nástroje | Ukončit«.
Upozornění:  Klávesnice na obrazovce je užitečná také pro bezpečné vkládání hesel a obranu před „odposlechem“ pomocí keyloggerů, které klávesnicové vstupy snímají přímo z hardwarového rozhraní.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání