Menu
CHIP Speedtest

Použití optické mechaniky jiného počítače pro instalaci softwaru

16.04.2012 10:52 | Redakce Chip
Stále je mnoho aplikací a ovladačů, které se dodávají na optickém disku. Notebooky a především ultrabooky a netbooky však optickou mechaniku většinou nemají. Chcete-li program přesto nainstalovat, můžete použít optickou mechaniku jiného počítače, který je připojen do stejné počítačové sítě jako notebook.

Provedete to tak, že vložíte optický disk do počítače, který mechaniku má, a „nasdílíte“ ji ostatním uživatelům sítě. Jděte na „Tento počítač“ a na ikoně optické mechaniky stiskněte pravé tlačítko myši. Z nabídky vyberte „Sdílet s“ a „Rozšířené možnosti sdílení…“. Objeví se okno „Rozšířené možnosti sdílení“, kde zaškrtněte volbu „Sdílet tuto složku“ a potvrďte pomocí „OK“. Ještě musíte v části „Centrum síťových připojení a sdílení“ ověřit, zda počítač nemá sdílení nějak omezeno. Poté přejděte k notebooku bez mechaniky, spusťte „Průzkumníka“ a klikněte na „Síť“. Dvojitě klikněte na jméno počítače, ve kterém je umístěna sdílená optická mechanika. Stejně klikněte ještě jednou, a zobrazí se obsah vloženého optického disku. Můžete začít s instalací, případně jinou činností, kterou vám optický disk nabídne. Pokud budete optickou mechaniku využívat častěji, můžete si ji pro zjednodušení namapovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání