Menu
CHIP Speedtest

Použití starého Windows Photo Vieweru pro prohlížení obrázků

11.11.2016 20:13 | Karel Kovar

V operačním systému Windows 10 je pro prohlížení obrázků jako implicitní nastavena aplikace Fotky. Pokud vám ale nevyhovuje, můžete se pomocí malého triku vrátit zpět ke staré aplikaci Windows Photo Viewer. 

Tu totiž v systému i nadále najdete, používá se ale pouze pro speciální obrazové soubory. Tímto způsobem můžete nastavit Windows Photo Viewer pro implicitní zobrazování všech obrázků.

Nejprve pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, do příslušného políčka zadejte výraz »regedit« a volbu potvrďte kliknutím na »OK«. V editoru registru přejděte na klíč »HKEY_LO CAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows Photo ViewerCapabilities File Associations«. Nyní v pravé části okna klikněte pravým tlačítkem, z kontextové nabídky zvolte příkaz »Nový | Řetězcová hodnota« a jako název hodnoty zadejte například ».jpg«. Poté položku dvojitým kliknutím otevřete a jako údaj hodnoty zadejte »PhotoViewer.FileAssoc.Tiff«.

Tento postup opakujte pro všechny ostatní formáty vámi používaných obrázků: například PNG, JPEG, GIF nebo BMP – u všech položek bude stejný údaj hodnoty. Poté už stačí jen zavřít editor registru a zkusit otevřít libovolný náhodný soubor s obrázkem. Windows vám nyní pro zobrazení obrázku v dialogu »Jak chcete tento soubor otevřít« nabídnou několik aplikací pro zobrazení zvoleného formátu.

Nyní už stačí už jen zvolit »Windows Prohlížeč fotografií« a přidat zatržítko k položce »K otevírání souborů .xyz  vždycky používat tuto aplikaci«. Po kliknutí na »OK« se nastavení uloží. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání