Menu
CHIP Speedtest

Použití systémů UMTS s připojeným síťovým kabelem

16.04.2012 10:46 | Redakce Chip
Ani poměrně nákladné přenosné pracovní stanice, jako je například notebook Fujitsu Celsius H710 s cenou kolem 40 000 Kč a dostupný ve více specifikacích, nejsou zcela imunní proti nepříjemným chybám.

Například u tohoto modelu přestane fungovat připojení pomocí UMTS, jakmile se k notebooku zapojí LAN kabel. Může za to program Sierra Wireless AirCard Watcher. Ten sleduje funkci UMTS modulu Sierra Wireless Gobi 3000 a v případě připojení LAN kabelu odešle bezdůvodně oznámení o selhání modulu, případně oznámí chybovou hlášku už během instalace. Po odpojení síťového LAN kabelu běží UMTS bez problémů. Tento problém lze vyřešit instalací nové verze programu Sierra Wireless AirCard Watcher (sestavení 3191 nebo vyšší). Udržování aktuálních verzí programů a nástrojů vám usnadní program DeskUpdate, který je dostupný na webových stránkách Fujitsu (http://support.ts.fujitsu.com/DeskUpdate/DeskUpdate.asp).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání