Menu
CHIP Speedtest

Použití textového editoru pro zveřejnění v blogu

16.01.2012 08:35 | Redakce Chip
Čas od času vytváříte nové příspěvky pro svůj blog. Texty píšete většinou ve Wordu a pak je pracně po kouskách kopírujete do formulářů příslušné webové stránky.

Běžný Word podporuje přímé publikování v blogu. Chcete-li je využít, nejprve zřiďte potřebná přístupová data a pak zahajte přes vhodnou šablonu nový blogový příspěvek. K tomu však musíte disponovat blogem například u WordPressu. Ten si zřiďte prostřednictvím příslušné webové stránky.
Potom ve Wordu otevřete příkaz »Office| Nový«. Z dostupných předloh označte »Nové vystavení blogu« a klikněte vpravo na »Vytvořit«. Objeví se nové okno s dialogem pro registraci. V něm klikněte na »Zaregistrovat nyní«. V rozevíracím poli »Blog« zvolte svého poskytovatele, jako třeba »WordPress«, a klikněte na »Další«. V následném dialogu zřiďte příslušné spojení. Položku u »Adresa URL příspěvků do blogu« upravte tak, aby odkazovala na váš vlastní blog. Dbejte přitom na to, aby na konci zůstalo »xmlrpc.php«, jinak by registrace neproběhla. Pak ještě doplňte přihlašovací data »Uživatelské jméno« a »Heslo«. Aktivujte volbu »Zapamatovat heslo« a dialog potvrďte tlačítkem »OK«. Pokud byste dostali chybovou zprávu, zkontrolujte správnost zápisu přístupových dat a přesný tvar URL. Kromě toho musí být v samotném blogu eventuálně ještě uvolněn přístup přes API.
Teď napište a uložte blogové příspěvky jako obyčejné dokumenty Wordu. Na kartě »Příspěvek do blogu« můžete svůj příspěvek tlačítkem »Publikovat« přímo publikovat v blogu. Odtud se dají také spravovat účty, aby bylo možné ošetřovat několik blogů. Prostřednictvím »Otevřít existující« máte také možnost pohodlně zpracovávat již zveřejněné příspěvky.
Upozornění: Vzhledem ke změnám na straně serverů u poskytovatelů a aktualizacím Wordu se může stát, že přístup z Wordu ne vždy zafunguje. Obecné řešení tohoto problému není momentálně k dispozici. V takovém případě pak zbývá jenom přestup na specializovaný blogový editor, jako je například Windows Live Writer.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání