Menu
CHIP Speedtest

Použití virtuálních složek k organizaci souborů

12.10.2010 12:55 | Redakce Chip
Windows 7 se svým konceptem knihoven umožňují inteligentní organizaci určitých souborů, například hudebních, nezávisle na jejich skutečném paměťovém místě. Vista touto praktickou funkcí nedisponuje.

Pomocí knihoven si můžete určité soubory sdružit prakticky na jednom místě, aniž byste je na pevných discích fyzicky přesouvali. Takřka stejný efekt docílíte pod Vistou využitím virtuálních vyhledávacích složek. Jedinou nevýhodou je, že zde ke knihovně nemůžete přidat kompletní složky.
Chcete-li na tento koncept přejít, otevřete Průzkumníka a nejprve začněte s hledacím dotazem, například na »mp3«. Příkazem »Hledat« otevřete vyhledávací dialog a vpravo klikněte na »Rozšířené hledání«. Dalšími kritérii můžete hledání zjemňovat. Při hledání MP3 souborů klikněte v horním řádku »Zobrazit pouze« na »Hudbu«, aby se z hledání vyloučily jiné dokumenty se slovem »mp3«. Pod »Umístění« definujte, kde mají Windows hledat, tedy například »Počítač«. Kliknutím na »Hledat« pak hledání spustíte.
Potom ještě klikněte na »Uložit hledání«. V následném dialogu zadejte pro tento dotaz výstižný název, například »Hledání MP3«. Vlevo klikněte na »Procházení složek« a jako paměťové místo zvolte například plochu. Kliknutím na »Uložit« konečně vytvoříte virtuální složku. Ta se napříště bude automaticky aktualizovat. Později tedy postačí tento dotaz dvojitým kliknutím otevřít, a rychle tak najdete všechny MP3 soubory.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání