Menu
CHIP Speedtest

Používání Hotmailu s jakoukoli e-mailovou adresou

17.10.2011 10:15 | Redakce Chip
Hotmail vás svou nabídkou služeb sice zaujal, ale se svou stávající freemailovou adresou jste opravdu spokojeni, používáte ji už dlouhá léta a změna by tak přinesla více škody než užitku. Nebo snad ne?

Pokud již jednu e-mailovou adresu máte a žádnou další nechcete, nevadí. Hotmail můžete používat i s jakoukoli existující e-mailovou adresou. Za tím účelem si tuto novou variantu jednoduše vyberte v registračním průvodci na adrese login.live.com. Po vyplnění registračního formuláře a odsouhlasení smluvních podmínek vám bude do vaší dosavadní schránky odeslán ověřovací e-mail s odkazem. Kliknutím na tento odkaz registraci dokončíte.

Pro zkopírování vaší dosavadní pošty do své nové schránky přejděte v Hotmailu do složky »Doručená« a tam pokračujte kliknutím na odkaz »Začínáme«. V průvodci zadejte přihlašovací údaje ke své stávající schránce a kliknutím na »Další« přejděte k dalšímu kroku. Tam můžete nastavit značení nových e-mailů a také to, zda chcete všechnu doručenou poštu automaticky přesouvat do zvláštní složky, nebo ponechat standardně ve složce »Doručená pošta«. Vše nakonec potvrďte tlačítkem »Uložit« a podle průvodcem doporučených zásad nastavte používání HTTPS.

Poté se již ve vaší nové hotmailové schránce začne postupně objevovat vaše pošta. Tento proces může v závislosti na množství přenášených dat trvat i několik minut.

Tip: Zaregistrovanou e-mailovou adresu lze použít jako Windows Live ID pro přístup ke službám SkyDrive a Messenger.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání