Menu
CHIP Speedtest

Používání poštovního programu bez vyžádání hlavního hesla

09.12.2010 13:44 | Redakce Chip
Během práce vás Thunderbird náhle vyzve k zadání hlavního hesla. Přitom jste ale žádné nezřizovali. Není ve hře nějaký virus?

Popsaný problém nastává, pokud jste nedefinovali hlavní heslo, byl vám doručen podepsaný e-mail a automaticky se importuje certifikát odesílatele nebo určitý certifikát importujete sami. Chcete-li se těmto potížím předem vyhnout, měli byste si hlavní heslo založit. Za tím účelem zvolte »Nástroje | Možnosti« a přejděte do kategorie »Bezpečnost«. Tam můžete hlavní heslo stanovit na kartě »Uložená hesla«.
Pokud se už problém vyskytl, ukončete Thunderbird a ve složce profilů odstraňte soubory certifikátů. Otevřete proto Průzkumníka, do adresního řádku zadejte »%AppData%« a stiskněte [Enter]. Dále navigujte na podsložku »ThunderbirdProfiles[????????].default«. Tam odstraňte soubor »cert8.db« s přijatými cizími certifikáty a soubor »key3.db« s vlastními certifikáty. Předem byste si ovšem měli pořídit záložní kopie obou souborů. Thunderbird sice potřebné soubory opět pořídí samočinně, dosud v nich uložené certifikáty však musí být importovány nově.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání