Menu
CHIP Speedtest

Používání průvodců Windows k řešení problémů

31.08.2011 12:43 | Redakce Chip
Při menších problémech s funkcí nebo instalací systému se často vyptáváte známých nebo se pokoušíte najít řešení na internetu. Samozřejmě byste si ale raději pomohli sami.

Při některých typických úlohách nebo problémech vám Windows 7 dávají k dispozici průvodce, které mají s řešením pomoci. Sice se to nemusí podařit pokaždé, ale rozhodně jde pro méně zkušené uživatele o první pokus přijít na řešení problému vlastními silami.
Průvodce najdete v Ovládacích panelech. Tam v sekci »Systém a zabezpečení« klikněte na odkaz »Vyhledat a opravit problémy«. Při zobrazení dotazu na použití nejaktuálnějších obsahů klikněte na »Ano«, abyste mohli použít poslední aktualizace. Kliknutím na odkaz »Zobrazit vše« vlevo nahoře získáte seznam dostupných průvodců.
Vyberte si tematicky vhodný průvodce a klikněte na »Další«. Po několika testech získáte v mnoha případech řešení, které je už také realizováno. Například jestliže jste spustili »Odstranit potíže s přehráváním zvuku«, průvodce pozná a opraví příčinu, proč počítač náhle zmlkl.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání