Menu
CHIP Speedtest

Pozastavení přehrávání ve Windows Media Playeru při přepnutí uživatele

20.05.2015 05:35 | Karel Kovar
Pozastavení přehrávání ve Windows Media Playeru při přepnutí uživatele

V implicitním nastavení se multimediální přehrávač Windows Media Player chová poněkud zvláštně: v přehrávání hudby pokračuje i poté, co dojde k přepnutí uživatel.

Díky tomu zůstává aktivní na pozadí a neumožňuje ovládání dalším uživatelem. Ten je nucen spustit nový proces Windows Media Playeru, což není pro stabilitu počítače zrovna ideální. Naštěstí je možné toto chování přehrávače změnit.
Spusťte program Windows Media Player a pro zobrazení nabídky (pokud již není viditelná) klikněte pravým tlačítkem myši na volnou část v horním ovládacím panelu nebo stiskněte klávesu [Alt].

Poté přes nabídku »Nástroje | Možnosti« otevřete okno s nastavením Windows Media Playeru a přejděte na kartu »Přehrávač«. Zde přidejte zatržítko u položky »Zastavit přehrávání při přepnutí na jiného uživatele« a volbu potvrďte kliknutím na tlačítka »OK«. Nastavení je aktivní i bez restartování počítače. Od této chvíle se přehrávání zastaví, jakmile je ve Windows zobrazen přihlašovací dialog.

2015-06-tat7mp-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání