Menu
CHIP Speedtest

Pozdržení odeslání e-mailu

24.04.2011 21:00 | Redakce Chip
Spokojeně odešlete e-mail a v následující vteřině si uvědomíte, že jste zapomněli přiložit slibovanou přílohu nebo jste uvedli špatného příjemce. Jako naschvál vždy takovýto e-mail i přes rychlou reakci zmizí přímo před očima v poště k odeslání.

Outlook lze nastavit tak, aby po určitou dobu pozdržel odeslání. Toto nastavení lze aktivovat následujícím způsobem:

V Outlooku klikněte na kartu »Soubor« a tam pokračujte na »Informace | Spravovat pravidla a upozornění«. V následujícím dialogu klikněte na tlačítko »Nové pravidlo«. V seznamu šablon vyberte položku »Použít pravidlo na odeslané zprávy« a pokračujte na »Další«. Následující krok rovnou přeskočte kliknutím na »Další«, a jakmile se zobrazí hlášení »Toto pravidlo bude použito u každé položky…«, klikněte na tlačítko »Ano«.

V seznamu výběru akce zaškrtněte volbu »pozdržet doručení o počet minut« a poté v části »Upravit popis pravidla« klikněte na podtržený text »počet«. Otevře se okno »Pozdržené doručení«, kde podle svého uvážení nastavte prodlevu v rozmezí 1 až 120 minut, a toto nastavení potvrďte tlačítkem »OK«. V průvodci pravidly nyní klikněte na tlačítko »Dokončit« a »OK«. Takto vytvořené pravidlo poté po nastavenou dobu pozdrží e-mail ve složce »Pošta k odeslání«.

UPOZORNĚNÍ: Aby Outlook nastavený čas pozdržení dodržel, musí být po tuto dobu spuštěn.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání