Menu
CHIP Speedtest

Práce s více okny jednoho programu

16.03.2014 19:01 | Karel Kovar
Práce s více okny jednoho programu

V některých případech potřebujete pracovat s více různými okny jednoho programu – například v textovém editoru – nebo mít na různých monitorech různá okna prohlížeče. Jak toho dosáhnout?

Pokud například chcete otevřít dvě okna Internet Exploreru, máte tři možnosti. První z nich je kliknout pravým tlačítkem myši na ikonku na hlavním panelu a z kontextové nabídky, která se objeví, zvolit položku Internet Explorer. Druhou možností je stisknutí (a držení) klávesy [Shift] a poté kliknutí levým tlačítkem myši na ikonku na hlavním panelu. Poslední možnost je nejrychlejší – stačí jen kliknout na rolovací kolečko u myši.

Další možnost nastavení práce s více okny se týká seskupování více oken do jedné ikonky – což sice může být praktické například na malém monitoru, u větší zobrazovací plochy a více otevřených oken to práci spíše brzdí. Naštěstí je možné toto chování snadno zakázat.

Nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a z kontextové nabídky, která se objeví, zvolte příkaz »Vlastnosti«. V okně »Vlastnosti Hlavního panelu a nabídky Start« poté přejděte na kartu »Hlavní panel«. V ní v rozbalovací nabídce »Tlačítka na hlavním panelu« zvolte možnost »Nikdy neseskupovat«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání