Menu
CHIP Speedtest

Praktické miniaplikace na ploše

26.03.2016 06:20 | Karel Kovar
Praktické miniaplikace na ploše

Rádi byste měli přímo na ploše přehled o stavu systému nebo chcete mít neustále „na očích“ kalendář či hodiny? Pomocí miniaplikací to není žádný problém. 

Nejprve klikněte na volné místo na ploše pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte možnosti Miniaplikace. Objeví se okno Galerie miniaplikací, v němž vidíte nabídku dostupných aplikací. Můžete si zvolit například Hodiny, Kalendář nebo Měřič CPU a přesunout je na kterékoliv místo na ploše.

Po kliknutí pravým tlačítkem na libovolnou miniaplikaci se objeví kontextová nabídka, kde můžete určit její další parametry. Je zde možné například určit, zda bude aplikace vždy vidět (nebude překryta žádným oknem), nebo nastavit její velikost či neprůhlednost. U některých aplikací jsou k dispozici i další možnosti nastavení – například je možné zobrazit více hodin z různých časových pásem a pojmenovat si je. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání