Menu
CHIP Speedtest

Právní otázky při použití kamery do auta, která zaznamenává cestu

28.01.2015 13:18 | Pavel Trousil
Právní otázky při použití kamery do auta, která zaznamenává cestu

Kamery do auta, které jsou většinou umístěny na předním skle a zaznamenávají jízdu vozidla, jsou velice populární. Před instalací takového zařízení v autě byste si ale měli položit otázku, na co přesně je chcete využívat a zda je použití kamery v daném místě pro takové účely vůbec povoleno. 

kamera-nahled

Například podle verdiktu Bavorského správního soudu v Ansbachu (AN 4 K 13.01634) ze srpna roku 2014 nemohou být záznamy autokamery pořizovány se záměrem předat je třetím osobám, a to ani policii. Kromě toho je zakázané záznamy zveřejňovat na internetu. Nicméně ani zastánci ochrany osobních údajů zatím nedosáhli toho, aby nebylo možné pořídit si například krátké záznamy cesty třeba na dovolené nebo na výletě. V některých zemích, jako například v sousedním Rakousku, jsou instalace a použití kamer do auta vysloveně nezákonné. V případě porušení tohoto nařízení vám hrozí poměrně velké pokuty. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání