Menu
CHIP Speedtest

Přechodné zablokování „zaseklých“ aktualizací Windows

12.12.2011 11:10 | Redakce Chip
Čas od času se stane, že se některá aktualizace nainstaluje nesprávně a potom zdržuje spouštění systému. Mnohdy se pak tento problém projevuje při každém restartu. Samozřejmě byste chtěli pracovat bez takové brzdy.

Generální vypnutí automatických aktualizací není v tomto případě vhodnou cestou, poněvadž tím podstupujete zbytečná bezpečnostní rizika. Namísto toho můžete v nastaveních aktualizací vypátrat, který konkrétní prvek působí problémy a při pokusu o instalaci vede ke zdržením. Tuto aktualizaci je pak možné cíleně zablokovat.
Za tím účelem klikněte v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení«, pod Vistou na »Zabezpečení« a potom na »Windows Update«. Přejděte na odkaz »Zobrazit historii aktualizací«. V seznamu vyhledejte aktualizace označené ve sloupci »Stav« jako »Neúspěšné« a zkontrolujte, zda příslušná aktualizace s tímtéž označením (číslo KB) výše v seznamu byla hlášena jako »Úspěšná«. Pokud by nějaká aktualizace byla vícekrát nezdařená a také byla nejnovější položkou, evidentně nastal problém, takže byste tuto aktualizaci měli zablokovat.
Proto znovu přejděte na stránku »Windows Update«. Tam vždy klikněte na odkazy »K dispozici: volitelné aktualizace« a případně na »K dispozici: důležité aktualizace«. V následně zobrazených seznamech hledejte položku inkriminované aktualizace. Až ji naleznete, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Skrýt aktualizaci«. Napříště se už Windows nebudou pokoušet tuto aktualizaci automaticky instalovat.
Pokud byste k ní později přece jen potřebovali přístup, klikněte na odkaz »Obnovit skryté aktualizace«. Poté zaškrtněte požadované položky a klikněte na tlačítko »Obnovit«. K tomu bude případně zapotřebí potvrzení Řízení uživatelských účtů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání