Menu
CHIP Speedtest

Preference LAN připojení místo Wi-Fi

17.05.2014 18:02 | Karel Kovar
Preference LAN připojení místo Wi-Fi

Celá řada mobilních zařízení nemusí spoléhat jen na připojení přes Wi-Fi, ale mohou být také připojena přímo pomocí síťového kabelu.

Pokud ale chcete využít přímé spojení s ohledem na rychlost a spolehlivost, musíte to systému přímo sdělit. Lze tedy doporučit takové nastavení, které bude preferovat připojení LAN – tedy pokud je k dispozici.

Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a zvolte » Ovládací panely«. Poté se proklikejte skrz »Síť a Internet | Centrum síťových připojení a sdílení« a pak v levé části klikněte na odkaz »Změnit nastavení adaptéru«.

V okně, které se objeví, najdete popis jednotlivých připojení s informacemi o jednotlivých sítích a síťových kartách. Nyní stiskněte klávesu [Alt], a zobrazí se lišta s klasickou příkazovou nabídkou, ze které vyberte příkaz »Upřesnit | Upřesnit nastavení« . Poté potvrďte kontrolu uživatelských účtů tlačítkem »Ano«.

Nyní máte v kartě »Adaptéry a vazby« v horním okně s názvem »Připojení« seznam všech typů připojení, a to v pořadí, v jakém je systém využívá. Zvolte proto připojení LAN a pomocí šipek v pravé části okna ho přesuňte na první pozici. Vše potvrďte kliknutím na »OK«.

 

7 Windows Vista 7/8 Zrušení nebo úprava testu připojení k internetu

Pomocí služby Network Connectivity Status (NCSI) Windows při každém startu systému kontrolují, zda je k dispozici připojení k internetu, a výsledek zobrazují v ikoně »Síť« v systémové oblasti hlavního panelu. V praxi tato kontrola vypadá tak, že si systém „zavolá“ adresu http://www.msftncsi.com a stáhne odsud malý textový soubor »ncsi.txt«. Pokud se to nepovede, ve Windows 8 se může stát, že systém otevře okno prohlížeče a pokusí se otevřít stránku Bing.

Jestliže se vám tento postup nelíbí, můžete ho zakázat nebo změnit – bohužel je k tomu ale nutná úprava registrů. Nejprve zadejte »regedit« do vyhledávacího pole v nabídce »Start« a poté spusťte nalezený program »regedit.exe«. Nyní přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesNlaSvcParametersInternet«. Zde otevřete DWORD hodnotu »EnableActiveProbing«, upravte její hodnotu na »0« a potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Nyní by měl být test připojení k internetu zakázán, což ale může způsobit, že indikátor v informační oblasti hlavního panelu bude ukazovat nesprávné informace.

Pokud máte své vlastní internetové stránky, můžete je využít k testu připojení k internetu. Stačí jen do kořenového adresáře daného webu uložit textový soubor s názvem »ncsi.txt« a obsahující text „Microsoft NCSI“. Poté je ještě nutné nahradit ve výše uvedené části registru všechny adresy webu Microsoftu adresou vaší WWW stránky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání