Menu
CHIP Speedtest

Přehledné označování e-mailů klíčovými slovy

15.09.2011 08:14 | Redakce Chip
Při množství došlých e-mailů v nich rychle ztrácíte přehled a stále častěji musíte po určité zprávě pátrat pomocí hledací funkce.

Rychlou možnost klasifikace e-mailů nabízí přiřazení štítků (které plní funkci „klíčových slov“). Při jejich manuálním zadávání označte jednu nebo několik zpráv, v hlavní nástrojové liště klikněte do políčka vyhledávání a zadejte požadovaný pojem. Přiřadit zde vždy můžete také několik štítků. E-maily se pak zobrazí v barvě podle prvního přiřazeného klíčového slova.

Příkazem »Štítek | Nový štítek« vytvořte přídavné vlastní kategorie a pomocí sousedícího tlačítka každé z nich přidělte nějakou barvu. Vedle barevného označování můžete klíčová slova využít také pro vyhledávání. Nejlepší je otevřít »Úpravy | Najít | Hledat ve zprávách« a jako podmínku v levém rozevíracím poli zvolit nejprve »Štítky«. Vedle nastavte logickou podmínku jako »Obsahuje« a nakonec zvolte klíčové slovo, například »K vyřízení«. Po kliknutí na »Hledat« obdržíte výpis všech relevantních zpráv. Tento vyhledávací dotaz můžete pro pozdější rychlý přístup uložit pomocí příkazu »Uložit hledání jako složku«.

Přiřazování štítků se dá dokonce částečně zautomatizovat pomocí filtrů. Za tím účelem otevřete příkaz »Nástroje | Filtry zpráv« a klikněte na »Nový...«. Pak zadejte název filtru a stanovte nutné podmínky. Dole pod »Provést akci« zvolte vlevo možnost »Přiřadit štítek« a vedle vpravo určete konkrétní štítek.

Filtrování můžete nechat probíhat také na základě klíčových slov. K tomu zvolte nahoře jako podmínku »Štítky« a definujte nastavení jako pro normální vyhledávání.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání