Menu
CHIP Speedtest

Přehledné plánování pěších vycházek na internetu

09.12.2010 13:43 | Redakce Chip
V poslední době se velice rozšířily navigační přístroje a prostředky pro plánování tras on-line. Je tu však problém: Z valné části jsou určeny automobilistům a pro chodce tedy často nepoužitelné.

O trasy vhodné pro chodce můžete požádat webovou službu Bing, a to na adrese www.bing.com/maps. V levé části okna zadejte u »A« a »B« výchozí a cílový bod. Vedle obvyklých adresních údajů zde částečně fungují také názvy známých pamětihodností nebo firem. Zadejte například jako výchozí bod »prague, charles bridge«, jako cíl »prague, vinohrady« a v rozevíracím poli níže vyberte »Walking«. Kliknutím na »Plán trasy« spustíte vyhledávání cesty. Není-li zadání lokace jednoznačné, Bing nabídne seznam nálezů, z nichž vyberete ten správný.
Nyní získáte doporučenou trasu jednak vyznačenou na mapě, jednak ve formě textových pokynů. Také udaná doba chůze přibližně 1 hodina na vzdálenost cca 5,3 km se zdá přiměřená. Trasu můžete ještě zpracovat, rozšířit nebo na mapě interaktivně přizpůsobit tažením myší (Drag to modify your route). Po dokončení úprav můžete trasu také jako odkaz odeslat prostřednictvím e-mailu. Turistickou mapu tato metoda sice nahradit nemůže, pro orientaci ve městech je však užitečná.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání