Menu
CHIP Speedtest

Přehledný 3D náhled otevřených panelů

19.08.2010 11:54 | Redakce Chip
Panely v browseru nesmírně usnadňují surfování. Je-li však současně otevřených webových stránek mnoho, rychle se ztrácí přehled.

Rozšíření FoxTab z adresy https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8879/ vytváří 3D zobrazení pro přehlídku vyvolaných webových stránek. Stáhněte si XPI soubor a otevřete jej v prohlížeči. Po kliknutí na »Instalovat« Firefox restartujte.
FoxTab vyvolejte kliknutím na novou ikonu v navigační liště nebo současným stiskem kláves [Ctrl]+[Q]. Nástroj nyní všechny otevřené panely zobrazí v 3D náhledu. V něm jsou obsaženy panely všech otevřených oken prohlížeče.
Navigovat v něm lze volitelně pomocí tlačítek, kláves se šipkami nebo kolečka myši. Kliknutím na určitý obraz v náhledu ukončíte 3D zobrazení a přepnete na příslušnou stránku.
Prostřednictvím tlačítek s ikonami u náhledu vpravo dole můžete zvolit jiné způsoby 3D zobrazení, dáváte-li například přednost zobrazení typu „coverflow“ jako na iPodu. Praktický je „nástěnkový“ režim, který všechny otevřené webové stránky shrnuje v podobě miniatur současně ve velkém přehledovém okně. Pokud je ovšem otevřeno příliš mnoho panelů, může být výběr webové stránky vzhledem k malým obrázkům obtížný.
Nemůžete-li požadovaný obsah stránky najít, pomůže hledací funkce. Za tím účelem klikněte vlevo dole na ikonu lupy. Už během zadávání hledacího pojmu se zobrazení jemu vyhovujících panelů samočinně aktualizuje a rychle vás dovede k cíli. Pro přizpůsobení zobrazení a obsluhy nabízí doplněk četné volby, k nimž se nejrychleji dostanete prostřednictvím ikony vlevo dole.
Upozornění: Pro použití nástroje FoxTab musí být v počítači nainstalována aktuální verze Flash Playeru. K bezplatnému stažení ji najdete na http://get.adobe.com/ flashplayer.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání