Menu
CHIP Speedtest

Přehledný seznam všech nainstalovaných doplňků

22.09.2010 07:29 | Redakce Chip
Přehledný seznam všech nainstalovaných doplňků
Občas byste potřebovali rychle zjistit, která rozšíření jsou ve vašem browseru nainstalována. Může to být třeba na nějakém diskusním fóru, kde potřebujete přesně specifikovat svou konfiguraci, nebo například pro přítele, který hledá praktická rozšíření.

Příkaz »Nástroje | Správce doplňků« sice ukáže přehled doplňků, jejich výtisk nebo export v podobě seznamu však není jednoduchým způsobem možný. Bezplatné rozšíření Extension List Dumper však pomůže. Nástroj si můžete stáhnout přímo https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3746/. Po instalaci browser restartujte.
Extension List Dumper integruje tlačítko do dialogu rozšíření. Pro vyvolání otevřete »Nástroje | Správce doplňků«, zvolte kategorii »Rozšíření« a pak klikněte na »Dump list«. Následný dialog ukáže v horní části náhled seznamu. Pod ním můžete pomocí různých voleb doplnit informace týkající se jednotlivých rozšíření, například jejich URL, ID nebo další softwarové informace. Oběma nepojmenovanými rozevíracími poli určujete, která rozšíření mají být do seznamu přijata a jak mají být formátována. Změníte-li nastavení v horním poli například z »All« na »Active«, budou v seznamu zahrnuta jen skutečně aktivní rozšíření. Jako výstupní formát je obvykle nejvhodnější nastavení »Text«. Můžete ovšem exportovat i do formátů HTML nebo CSV, chcete-li seznam importovat do jiných programů.
Nakonec klikněte podle výstupních požadavků na »Save as...«, čímž seznam zapíšete do souboru, na  »Print« pro přímý výstup na papír nebo na »Copy to clipboard«, abyste mohli data třeba přímo předložit nějakému fóru. Seznam zahrnuje i komponenty jako Java Console, které v programovém dialogu chybějí. Kromě toho funguje výpis separátně podobným způsobem rovněž pro všechny nainstalované „motivy vzhledu“ a zásuvné moduly.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání