Menu
CHIP Speedtest

Přehrání poškozených MP3 souborů v iTunes

24.05.2011 10:55 | Redakce Chip
Některé „empétrojky“ se nedají importovat do iTunes, jiné program nepřehrává správně. Windows Media Player však jejich reprodukci zvládá bezchybně. V čem je problém?

Přehrávač iTunes u MP3 souborů důsledně vyžaduje korektní formát a při sebemenší odchylce službu odepře. Pokud soubor správně přehrají jiné programy, jde zřejmě jen o pár chybných údajů v jeho hlavičce. Ty můžete zkorigovat freewarovým nástrojem MP3val, který jsme pro vás nahráli na Chip DVD.
Rozbalte ZIP archiv do prázdné složky. V ní pak uvidíte program »mp3val.exe« – nástroj pro příkazový řádek, návod k obsluze »manual.html« a ovládací plochu »mp3val-frontend.exe«. Předem však důležité upozornění: Nenasazujte program paušálně na všechny soubory své hudební sbírky, neboť opravy by eventuálně mohly odstranit nebo změnit více dat, než je nutné.
WINDOWS 7: Poněvadž grafická ovládací plocha pod Windows 7 nefunguje, musíte zde nástroj řídit z příkazového řádku. V každém případě můžete korigovat více souborů najednou. Nejprve zkopírujte vzdorující MP3 tituly do programové složky MP3val. Pak v Průzkumníku při stisknuté klávese [Shift] klikněte pravým tlačítkem na složku programu a zvolte »Zde otevřít příkazový řádek«. Nyní spusťte analýzu hudebních souborů příkazem »mp3val *.mp3«. Zprávy programu interpretujte pomocí anglického návodu. Zpravidla pak budete moci příkazem

mp3val *.mp3 -f –t

spustit korekce a poté opravené soubory otestovat v iTunes.
OSTATNÍ VERZE WINDOWS: Spusťte soubor »mp3val-frontend.exe« a postižené hudební soubory přetáhněte na plochu programu – nástroj je formou seznamu vypíše. Kliknutím na ikonu lupy spustíte kontrolu. Budou-li zjištěny problémy, prostřednictvím ikony s ozubeným kolem spusťte opravy souborů.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání