Menu
CHIP Speedtest

Přehrávání DivX se zvukem AC3

16.04.2012 10:57 | Redakce Chip
Nově nainstalovaný počítač s operačním systémem Windows přehraje jen některé typy mediálních souborů. To proto, že existují různé algoritmy, pomocí nichž lze mediální soubory komprimovat, a jen některé z nich jsou na novém počítači předinstalované ve formě kodeků.

Instalace dalších kodeků většinou nastane bez vašeho povšimnutí v rámci instalace různých prohlížečů, přehrávačů médií, ovladačů digitálních kamer a podobně. V průběhu času si tak systém Windows shromažďuje značnou knihovnu kodeků, což ale v některých případech nemusí být dostatečné. Abyste předešli tomu, že nebudete ve Windows mít nějaké filtry DirectShow (kodeky používané DirectX ve Windows), můžete si je nainstalovat předem ve formě balíčku. Například na internetu na stránce codecguide.com najdete v sekci „download“ připraveno několik balíčků kodeků, které si snadno stáhnete a nainstalujete. Balíček (CodePack) je freeware, a pokud ho stáhnete z této stránky, je bezpečný (co se týká virů a podobně). Pokud chcete mít pokryto rovnou všechno, doporučujeme balíček Mega (v nabídce je i Basic, Standard a Full), který je k dispozici v 32- i 64bitové verzi. Balíček obsahuje nejnovější kodeky a DirectShow filtry, a pokud ho nainstalujete, zůstanete ušetřeni chybových hlášek týkajících se nemožnosti přehrát nějaký soubor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání