Menu
CHIP Speedtest

Překlad chybových zpráv do srozumitelné podoby

20.06.2010 13:41 | Redakce Chip
V případě systémové chyby Windows většinou generují jakási záhadná čísla, která při hledání příčiny mnoho nepomohou. Pátrání po chybě na internetu je proto často zdlouhavé.

Freeware „MS Windows Error Messages“ vám rychle pomůže porozumět významu systémových hlášek. Ačkoliv je ovládací plocha nástroje v angličtině, vysvětlivky k chybovým kódům může podávat i v češtině.
Program najdete na www.gregorybraun.com/MSWinErr.html nebo na našem DVD. Archiv rozbalte a nástroj nainstalujte. Error Messages je ihned připraven k použití. Program využívá interně uložených informací, takže nepotřebuje připojení k internetu. Aktivujte kartu »Lookup« a do pole »Error Code« vložte až pětimístné číslo chyby. Pod ním se pak objeví vysvětlení.
Pokud chcete získat zmiňovaná hlášení v českém jazyce, potřebujete do programu integrovat náš rodný jazyk – potřebný doplněk najdete například na serveru cestiny.idnes.cz.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání