Menu
CHIP Speedtest

Přenos optimalizací systémového registru na jiné počítače

24.07.2010 16:34 | Redakce Chip
Prostřednictvím změn v systémovém registru lze počítač optimalizovat pro vlastní způsob nasazení. Po úspěšném odzkoušení těchto úprav byste je chtěli rychle a jednoduše přenést do jiných počítačů. Důležité přitom je, aby se původní stav systémového registru dal snadno obnovit.

Pod Windows XP otevřete »Start | Spustit« a v následném dialogu do pole »Otevřít« napište »regedit.exe«. Pak stiskem »OK« spusťte editor registru. Pod Windows Vista a Windows 7 klikněte na »Start«, příkaz »regedit« vložte do pole »Spustit hledání« nebo »Prohledat programy/soubory«. V oblasti výsledků klikněte pravým tlačítkem myši na položku nástroje a v místní nabídce zvolte příkaz »Spustit jako správce«. Pokud tuto akci provádíte z normálního uživatelského účtu, musíte v následném dialogu ještě zadat účet s oprávněním správce a zadat pro něj heslo.
VYTVOŘENÍ ZÁLOHY: Nejprve si pořiďte zálohu, z níž budete moci v případě pochybností systém zrestaurovat. Za tím účelem ve stromové struktuře vlevo označte příslušný klíč. Pak aktivujte příkaz »Soubor | Exportovat« a v následném dialogu »Exportovat soubor registru« zvolte složku a název záložního souboru. V »Rozsah exportu« použijte pro úplnou zálohu volbu »Celý rozsah«. Po kliknutí na »Uložit« zapíše editor registru všechny potřebné informace do normálního textového souboru s příponou »REG«, který můžete zpracovat každým textovým editorem.
EXPORT DÍLČÍ STRUKTURY: Nyní proveďte potřebné úpravy systémového registru a ujistěte se, že po nich systém pracuje podle očekávání. K přenesení těchto nastavení stačí vyexportovat příslušný klíč z registru a nahrát jej do cílového počítače. Za tím účelem označte vlevo ve stromové struktuře příslušnou větev a znovu vyvolejte exportní dialog. Tentokrát však jako volbu exportu použijte »Vybraná větev« a soubor uložte na datový nosič, k němuž lze přistoupit na cílovém počítači, například síťovou jednotku nebo USB paměť.
PŘENOS HODNOT REGISTRU: Na cílovém počítači se přihlaste s oprávněním správce, připojte příslušný datový nosič a navigujte v něm do složky, která obsahuje exportovaný/é klíč/e. Teď už stačí vždy jen dvojitě kliknout na REG soubor a následný dotaz Windows potvrdit tlačítkem »Ano«. Windows pak nové struktury začlení do vlastního systémového registru.
Upozornění: Při zacházení se systémovým registrem byste zásadně měli být přihlášeni jako správce. Jen tak máte přístup ke všem klíčům a hodnotám.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání