Menu
CHIP Speedtest

Přenos vlastních dat ze starého počítače do nového

11.11.2010 09:52 | Redakce Chip
Po koupi nového PC s Windows 7 do něj potřebujete přenést důležitá data a systémová nastavení z původního počítače. Jak na to?

Pro portování použijte bezplatný nástroj Windows Easy Transfer od Microsoftu, který najdete na webu Microsoftu.
Je-li už starý počítač odpojen od internetu a Windows 7 nainstalována na novém, nástroj může být přenesen i z nového počítače. Za tím účelem spusťte program, vyberte přenosovou cestu a v následném dialogu klikněte na volbu »Toto je můj nový počítač«. Další dotaz zodpovězte tlačítkem »Ne« a poté klikněte na »Potřebuji jej nainstalovat nyní«. Dále ještě zvolte požadované transportní médium, například USB paměť, kam mohou Windows 7 nástroj zkopírovat. Z „flešky“ potom můžete Windows EasyTransfer nainstalovat na jiný počítač.
Spusťte Windows EasyTransfer na starém počítači, klikněte na »Další« a v následném okně zvolte požadovaný způsob přenosu. Nástroj umožňuje datový přenos prostřednictvím kabelu USB EasyTransfer, přímo po počítačové síti nebo přes výměnná média. V dalším kroku klikněte na »Toto je můj starý počítač«. Windows nyní prohledají zřízené účty a shromáždí relevantní informace. Pomocí odkazu »Přizpůsobit« pod každým ze zobrazených účtů můžete detailně rozhodnout, která data a nastavení budete chtít převzít, například dokumenty, hudbu, obrázky, oblíbené internetové položky, videa a další. Standardně jsou vybrány všechny elementy. V dalším kroku máte ještě možnost určit heslo. Potom klikněte na »Uložit«, určete paměťové místo a název pro transportní soubor a dialog ukončete tlačítkem »Uložit«.
Nyní nástroj spusťte na počítači s Windows 7, zvolte přenášený EasyTransfer soubor s příponou ».MIG« a v něm obsažená data integrujte do nového systému.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání