Menu
CHIP Speedtest

Přenos zpráv z Outlooku Express do Windows Live Mailu

10.09.2010 11:54 | Redakce Chip
Rádi byste přešli z Windows XP a Outlook Expressu na modernější Windows 7 v kombinaci s poštovním klientem Windows Live Mail, nechcete však ztratit svou dosavadní poštu.

Outlook Express ukrývá svůj obsah v jediné složce, kterou před přeinstalováním systému stačí zálohovat a poté jednoduchým postupem do Windows Live Mail importovat.

Protože je složka obsahující zprávy skrytá, nejprve pod XP otevřete Průzkumníka Windows a v něm »Nástroje | Možnosti složky«. V následném dialogu přejděte na kartu »Zobrazení«, v sekci »Upřesnit nastavení« vyhledejte položku »Skryté soubory a složky« a aktivujte zde volbu »Zobrazovat skryté soubory a složky«. Pak nastavení potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.

Nyní vyhledejte potřebnou složku s poštou, která je ve výchozím nastavení umístěna pod »C:Documents and SettingsLocal SettingsData aplikacíIdentities<číslo uživatele>Microsoft«. Odtud si zkopírujte a bezpečně zálohujte celou složku »Outlook Express«. Tuto složku poté překopírujte do libovolného umístění v systému Windows 7.

Pod Windows 7 dále otevřete Windows Live Mail a aktivujte »Nabídky | Zobrazit řádek nabídek«. Pokračujte na »Soubor | Importovat | Zprávy«, v dialogu ponechte vybranou volbu »Microsoft Outlook Express 6« a zvolte »Další«. V následujícím kroku klikněte na »Procházet«, zadejte cestu k překopírované složce »Outlook Express«, potvrďte »OK« a »Další«. Nakonec můžete ještě určit konkrétní složky, které chcete importovat. Pro překopírování všech zpráv ponechte aktivní volbu »Všechny složky«. Tlačítkem »Další« provedete import zpráv.

Svou poštu nyní najdete v levém menu Windows Live Mailu pod nabídkou »Složky úložiště | Importovaná složka | Místní složky«. Z tohoto umístění můžete své zprávy libovolně přesunout postupem »Upravit | Přesunout do složky…«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání