Menu
CHIP Speedtest

Přenosné počítače: změňte nastavení citlivosti touchpadu

03.04.2014 15:24 | Pavel Trousil
Přenosné počítače: změňte nastavení citlivosti touchpadu

Někdy si ukazatel myši žije tak trochu svým vlastním životem. Například když na notebooku píšete nějaký text, kurzor se nevypočitatelně pohybuje po celém dokumentu. Vstupní citlivost touchpadu přenosného počítače je totiž nastavena na zbytečně velkou citlivost.

touchpad-nahled V případě mnoha notebooků je k dispozici speciální ovladač touchpadu od výrobce (například Synaptics Touchpad), pomocí kterého se citlivost může regulovat a tím se problém vyřeší.

Aplikaci pro nastavení citlivosti myši často najdete na hlavním panelu (vpravo dole). Pokud speciální ovladač není v systému instalován, funguje v systému touchpad jako normální PS/2 myš a využívá standardní ovladače. V tom případě klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu »Tento počítač« a z nabídky vyberte volbu »Vlastnosti«. V okně, které se otevře, klikněte na nabídku »Správce zařízení«.

V seznamu zařízení najdete i položku »Myši a jiná polohovací zařízení« a pod ní najdete i touchpad reprezentovaný PS/2 myší. Klikněte na tento řádek pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte »Vlastnosti«. Přes »Pokročilé nastavení« se dostanete k možnosti nastavení citlivosti myši, tedy v tomto případě citlivosti touchpadu. Citlivost o něco snižte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání