Menu
CHIP Speedtest

Přesunutí složek vlastního profilu na jiné místo

06.12.2011 15:52 | Redakce Chip
Profilovou složku Thunderbirdu ukrytou v systémové jednotce byste chtěli přemístit na jiný disk, abyste ji mohli pohodlněji zahrnout do záložní kopie.

Existující profil nelze přesouvat přímo. Namísto toho vytvořte nový profil, který má přístup k přemístěné složce. Tak můžete změnit umístění nebo také profilovou složku opět včlenit do záložní kopie.
Za tím účelem nejdříve ukončete Thunderbird. Potom v Průzkumníku vyhledejte příslušnou profilovou složku tak, že do adresního řádku napíšete »%appdata%« a stisknete [Enter]. Pak navigujte dále na podsložku »ThunderbirdProfiles«. V ní obsažená podsložka se záhadným názvem je ona hledaná profilová složka. Tu teď se všemi podsložkami zkopírujte do nové pozice.
Upozornění: Ani při zpětném zálohování dat byste neměli přepsat existující složku, ale založit nový profil s novou složkou. Za tím účelem zapište do adresního řádku Průzkumníka příkaz »thunderbird  ProfileManager« a stiskněte [Enter]. V hledacím poli nabídky Start se však předání parametru nepodaří. Nyní klikněte na »Vytvořit profil«.
Poté v následujícím dialogu zadejte označení pro váš nový profil a pak klikněte na »Zvolit složku«. Nyní navigujte na požadovanou novou složku, označte ji a pak klikněte na »Dokončit«. Ve Správci profilů nyní označte nově vytvořený profil a aktivujte volbu »Při spuštění se nedotazovat«. Na závěr klikněte na »Spustit Thunderbird«.
Nadále budete s novým profilem pracovat na vlastním paměťovém místě, ale budete mít přístup ke všem dosavadním datům, neboť jste je tam předem zkopírovali. Složku teď můžete snáze zahrnout do pravidelného zálohování.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání