Menu
CHIP Speedtest

Přesunutí trvale viditelné ikony koše do hlavního panelu

12.01.2012 08:51 | Redakce Chip
Na ploše je koš většinou zakrytý okny, a je proto využíván zřídka. Připnutí na hlavní panel by umožnilo jeho trvalou přímou dosažitelnost – proti tomu se však Windows vzpírají.

Jednoduché připnutí koše k Průzkumníku nepřináší prakticky žádný užitek. Je pak sice dostupný ze seznamu odkazů Průzkumníka, trvá to však stejně dlouho jako vyvolání přes plochu, kterou je většinou nutno předem uvolnit. Abyste tedy mohli koš používat analogicky jako ve skutečném životě a odpadky do něj prostě přetahovat myší, měl by být přímo k dispozici například v hlavním panelu.
Poněvadž Windows tam připnutí přímo nepodporují, vytvořte si namísto toho nového zástupce, který se pak už připnout dá. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné plochy a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Zástupce«. Jako cíl zadejte »%systemroot%explorer.exe shell:RecycleBin Folder« a klikněte na »Další«. Změňte název a dialog potvrďte tlačítkem »Dokončit«.
Teď byste ještě měli nahradit standardně přidělovanou ikonu Průzkumníka. Proto na tohoto zástupce klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte kontextový příkaz »Vlastnosti«. Na kartě »Zástupce« klikněte na »Změnit ikonu«. Program »explorer.exe« předem obsahuje několik dalších ikon, z nichž pochopitelně zvolte koš a potvrďte tlačítkem »OK«. Můžete ovšem použít také ikonu z jiného zdroje, například ze souboru »shell32.dll«. V následném dialogu klikněte postupně na »Použít« a »OK«. Na závěr už můžete hotového zástupce přetáhnout myší na hlavní panel a tam jej připnout.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání