Menu
CHIP Speedtest

Prevence náhlé deaktivace rozhraní Aero

29.12.2013 10:51 | Karel Kovar
Prevence náhlé deaktivace rozhraní Aero

Pokud se vám stalo, že během práce ve Windows najednou došlo k vypnutí rozhraní Aero a dalších grafických efektů, nemusíte se bát, že šlo o útok hackerů nebo že máte počítač infikován virem.

Na vině je obvykle funkce winsat (Windows System Assessment Tool), o které většina uživatelů ani netuší. Ta je zodpovědná za měření výkonnosti a v pravidelných intervalech aktualizuje index výkonu. Pokud tento výkon z nějakého důvodu poklesne, zakáže tato funkce rozhraní Aero, aby zbytečně nebrzdila počítač.

Tomuto nepříjemnému chování můžete zabránit malým trikem. Nejprve klikněte na nabídku »Start«, do políčka »Prohledat programy a soubory« zadejte »Plánovač úloh« a stiskněte klávesu [Enter]. Ve vyhledaných položkách v sekci »Programy« klikněte na Plánovač úloh a tak program spusťte.

V okně, které se objeví, přejděte v levé části v adresářové struktuře na položky

»Knihovna plánovač úloh | Microsoft | Windows | Maintenance«. Poté v prostředním okně zvolte položku »winsat« a v pravém okně klikněte na tlačítko »Ukončit«. Pokud budete funkci později potřebovat, můžete ji kdykoliv později znovu zapnout pomocí tlačítka »Spustit«.

4b-aero-nahled

I Aero se vám může vypnout samo…

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání