Menu
CHIP Speedtest

Převrácení tabulky – záměna řádků a sloupců

21.07.2011 10:01 | Redakce Chip
Svou práci s Excelem už jste téměř dokončili, když vás ještě napadlo, že by bylo vhodnější tabulku převrátit. Doufáte, že na to existuje rychlé řešení.

Nejprve označte oblast, jejíž řádky a sloupce chcete zaměnit. Klikněte tedy na buňku na levém okraji nejvyššího řádku, držte stisknuté levé tlačítko myši a kurzor přetáhněte až na buňku při pravém okraji nejspodnějšího řádku oblasti. Na takto označenou oblast pak klikněte pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Kopírovat«. Potom pravým tlačítkem myši klikněte na prázdnou buňku, kam má být umístěn levý horní roh převrácené tabulky. Tato buňka může být i na jiném listu. V každém případě se však potřebná oblast pro vkládanou tabulku nesmí překrývat s původně označenou oblastí. V kontextové nabídce zvolte »Vložit | Vložit jinak«.
Aby při následném vložení tabulky došlo k jejímu převrácení, v dialogu zaškrtněte volbu »Transponovat« a potvrďte tlačítkem »OK«. Excel teď zamění řádky a sloupce a takto převrácenou tabulku vloží na definované místo.
Mimochodem, Excel 2010 v kontextové nabídce pod »Vložit jinak« nabízí různé symboly, jimiž můžete vyvolat jednotlivé úlohy bez použití zmíněného dialogu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání