Menu
CHIP Speedtest

Převzetí cest a názvů souborů do příkazového řádku

12.01.2012 08:52 | Redakce Chip
Při navigaci v příkazovém řádku se musíte probírat jednotlivými cestami nebo kompletní cílovou cestu zadat ručně. Tuto únavnou a k chybám náchylnou práci byste si chtěli usnadnit.

Správný postup přenášení cest a názvů souborů do příkazového řádku závisí na konkrétní verzi Windows a jiných parametrech. Pod Vistou a Windows 7 se například doporučuje nejprve navigovat v Průzkumníku a potom prostřednictvím příkazu »Zde otevřít příkazový řádek« rozšířené kontextové nabídky otevřít příkazový řádek rovnou ve správné složce.
Pružnější přebírání cest a názvů souborů pro použití v příkazech je možné už pod XP přetahováním elementů z Průzkumníka do příkazového řádku. Zatímco Vista tento postup zakázala, ve Windows 7 už opět funguje, pokud ovšem nebyl příkazový řádek spuštěn s oprávněním správce. Tak můžete například zadat »type« a potom přetáhnout soubor z Průzkumníka. Jeho název bude vložen korektně a případně i s vloženými uvozovkami, takže příkaz můžete doplnit. Pod Vistou zbývá jen pracná cesta přes dialogy. K tomu klikněte v Průzkumníku při stisknuté klávese [Shift] na příslušný prvek a zvolte kontextový příkaz »Kopírovat jako cestu«. Potom přepněte na příkazový řádek a tam rovněž pravým tlačítkem myši klikněte do okna. Data nyní převezme kontextový příkaz »Vložit«.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání