Menu
CHIP Speedtest

Převzetí kontaktů a kalendáře z Thunderbirdu

15.09.2011 08:11 | Redakce Chip
Poněvadž jste zvyklí nosit svůj iPod stále s sebou, chtěli byste v něm mít uloženy údaje o kontaktech a důležité termíny, abyste je měli stále po ruce.

Přímé propojení Thunderbirdu s iPodem sice neexistuje, ve správných formátech souborů se však potřebné informace dají přenést.
Pokud s doplňkem Lightning používáte kalendář integrovaný v Thunderbirdu, začněte s jeho položkami. Nejprve otevřete náhled kalendáře v Thunderbirdu. V rozevíracím poli pro filtrování zvolte nastavení »All events« nebo zadejte požadovaný výběr. Pak otevřete »Events and tasks | Export«. Použijte navržený formát ICS a určete vhodný název souboru. ICS soubor uložte na pevný disk.
Nyní si připravte kontakty. Poněvadž Thunderbird sám žádný vhodný exportní formát nenabízí, pro transformaci dat použijte speciální freewarový nástroj Dawn (na http://email.about.com/od/windowsemailclients/gr/dawn.htm).
Rozbalte ZIP archiv a program nainstalujte spuštěním souboru »setup.exe«. Nástroj spusťte vyvoláním »Dawn Wizard« v nabídce Start. Pak otevřete příkaz »File | Open | Open Address Book«. Jako zdroj zvolte v seznamu »Thunderbird«. Vedle vpravo se rozhodněte pro adresář. Obvyklá kontaktní data obsahuje »Personal Address Book«. Označte jej a klikněte na »Next«. V programu jsou nyní vypsány vaše kontakty. Teď otevřete příkaz »File | Save | Save as file«. V rozevíracím poli »File type« změňte nastavení na málo známý formát »Becky! Address Book«. Jako název souboru však nyní zadejte požadované označení s příponou »VCF«. Kliknutím na »Save« vyexportujte data a nástroj ukončete.
Nyní připojte iPod k počítači a jemu přiřazenou jednotku otevřete v Průzkumníku. Vyexportovaný ICS soubor tam zkopírujte do složky »Calendars« a právě vytvořený VCF soubor do složky »Contacts«. Když teď iPod od počítače odpojíte, měla by být všechna data k dispozici i v mediálním přehrávači od Applu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání