Menu

Převzetí podpisů a šablon ze starších verzí Outlooku

18.08.2011 09:01 | Redakce Chip + Přidat komentář
Po přechodu na novou verzi programu nebo při přeinstalování systému jste do něj znovu začlenili starý PST soubor (Personal Store). Přesto postrádáte některá data, například e-mailové podpisy.

Některé prvky, jako jsou podpisy, šablony a pravidla, neukládá Outlook v PST souboru, nýbrž v systémovém registru nebo v samostatných souborech v uživatelském profilu pod Windows. Chcete-li převzít podpisy, pořiďte si záložní kopie příslušných souborů staré verze nebo si je vyzvedněte z existující zálohy. Za tím účelem navigujte v Průzkumníku pod XP do složky »C:Dokuments and Settings[jméno uživatele]Data AplikacíMicrosoftSignatures« starého systému nebo zálohy. Ve Vistě nebo Windows 7 je příslušnou složkou »C:Users[jméno uživatele]App DataRoamingMicrosoftSignatures«. Vždy zkopírujte všechny obsažené soubory. Pro každý podpis existuje soubor ve formátu TXT, HTML a RTF, aby byl k dispozici pro každý z e-mailových formátů.
Přejděte na nový systém s nainstalovaným Outlookem. V závislosti na operačním systému navigujte znovu na vhodnou datovou složku a zkopírujte do ní zálohované soubory podpisů. Pokud nějaká potřebná podsložka dosud neexistuje, vytvořte ji.    
Až budete příště psát novou zprávu, už vám budou podpisy opět k dispozici. Pro automatické vkládání podpisů zahajte novou zprávu. Tam klikněte v pásu karet na »Podpis« a pak na »Podpisy«. V následném dialogu můžete podpisy jednotlivě vybírat a zpracovávat. V rozevíracích polích vpravo nahoře nadefinujte standard. Nejprve zvolte »E­mailový účet«. V dalším kroku pak odděleně pro »Nové zprávy« a »Odpovědi a předané zprávy« stanovte požadovaný podpis. Tento postup zopakujte analogicky také pro všechny další e mailové účty. Po kliknutí na »OK« bude vaše konfigurace připravena k použití.
Upozornění: Stejným způsobem můžete ze své staré verze Outlooku převzít také šablony. Potřebné soubory se zde nacházejí namísto podsložky »Signatures« v podsložce »Šablony« – jinak ale na tomtéž místě adresářové struktury. Odtamtud zkopírujte všechny existující OFT soubory a začleňte je do nového systému.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.