Menu
CHIP Speedtest

Prezentace jako Flash film na webu

17.10.2010 18:17 | Redakce Chip
PowerPoint platí za synonymum pro výstižné prezentace – přinejmenším při kombinaci „notebook + projektor + přednáškový sál“. K integrování do webových stránek se však takové přednášky nehodí.

Na zapojení do webové stránky jsou soubory z PowerPointu většinou příliš velké a kromě toho je také nelze přímo na stránce přehrát. Převeďte proto své vystoupení do podoby Flash filmu. Hodí se k tomu například rozšíření iSpring, které najdete na http://www.ispringsolutions.com/free_powerpoint_to_flash_converter.html.
Před instalací doplňku musí být PowerPoint ukončen. Od jeho příštího spuštění bude nástroj k dispozici v řádku nabídek, případně prostřednictvím pásu karet v PowerPointu 2007.
Převod prezentace se děje v několika málo krocích. Určujete pouze, jak dlouho má být každý snímek zobrazen a zda má diashow proběhnout automaticky. Zbytek už zařídí doplněk a na základě zadaných údajů vytvoří SWF Flash soubor, který můžete přímo začlenit do své webové stránky. Nová verze dokonce umožňuje vložit do referátu videa z YouTube.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání