Menu
CHIP Speedtest

Přidání hlasovacích tlačítek ke zprávě

10.09.2010 11:55 | Redakce Chip
Především ve firemním prostředí by občas bylo praktické rozeslat e-maily obsahující funkci pro hlasování a následně došlé výsledky přehledně zpracovat.

Používáte-li ve firmě Outlook 2007, je to docela jednoduché. Nejprve vytvořte novou e-mailovou zprávu nebo otevřete zprávu, kterou chcete předat dál, a v okně zprávy přejděte na kartu »Možnosti«. Ve skupině »Sledování« klikněte na »Použít hlasovací tlačítka« a pomocí přepínače buďto vyberte jednu z předdefinovaných možností odpovědi, nebo pokračujte na »Vlastní« a dodefinujte své vlastní odpovědi. Jednotlivé možnosti oddělte středníkem a poté dialog ukončete kliknutím na »Zavřít«. Zprávu nakonec standardně odešlete kliknutím na »Odeslat« nebo pomocí klávesové kombinace [Ctrl]+[Enter].

ZPRACOVÁNÍ: Pro zpracování odpovědí otevřete odeslanou zprávu s hlasováním. Klikněte na oblast s odpověďmi a poté na »Zobrazit odpovědi hlasování«. Při stisknuté klávese [Ctrl] vyberte odpovědi, které chcete zkopírovat. Vybraný obsah poté zkopírujte pomocí [Ctrl]+[C] do schránky. Klávesovou kombinací [Ctrl]+[V] můžete výsledky nakonec vložit například do tabulkového editoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání