Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Přidávání karet v Průzkumníkovi Windows

19.03.2014 07:06 | Karel Kovar
Přidávání karet v Průzkumníkovi Windows

Práce v programu Průzkumník nepatří k nejjednodušším, a i když se Microsoft snažil do něj přidat co nejvíce praktických funkcí, má k praktičnosti hodně daleko.

Existuje celá řada nástrojů, která se snaží zlepšit jeho schopnosti a uživatelskou přívětivost.

Jedním z nich je i freeware Clover, který do programu přidává karty, které známe například z prohlížečů. Tento program, napodobující z hlediska vzhledu a ovládání prohlížeč Google Chrome, najdete například na serveru Stahuj (http://jdem.cz/9mhq9).

Nástroj je aktivní okamžitě po krátké instalaci a je také plně integrován do Průzkumníka. Karty poté mohou být používány a ovládány podobně jako v prohlížeči Google Chrome. Na lištu záložek můžete také připevnit své oblíbené položky. Stačí jen kliknout pravým tlačítkem na požadovanou záložku a z kontextové nabídky zvolit příkaz »Create bookmark for this page«. Také je možné (v rámci položky »Folder«) změnit příslušnou složku a ve finále vše potvrdit kliknutím na tlačítko »Done«.

V rámci lišty můžete snadno přidávat další záložky pomocí kontextového příkazu »Add folders« a také měnit strukturu již uložených záložek. Pokud kliknete v pravé horní části na ikonu nástroje a v nabídce zvolíte »Settings«, můžete importovat záložky z jiného programu. Zde je také možné zapnout varování před nechtěným uzavřením karty (Warn Before Quitting – Close tabs).

Doplněk Clover může rovněž znatelně zvýšit rychlost kopírování – stačí jen přetáhnout požadovaný soubor na určitou kartu a spustit proces kopírování.

Tip: Pokud přesunete libovolnou kartu z lišty na náhodné místo na obrazovce, otevře se na zvoleném místě maximalizované okno programu Průzkumník s původní složkou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení