Menu
CHIP Speedtest

Přidejte do obrázku umělou, ale autenticky vyhlížející mlhu

19.03.2015 16:08 | Pavel Trousil
Přidejte do obrázku umělou, ale autenticky vyhlížející mlhu

Mlha vytváří speciální efekty a fotografie většinou obohacuje. Grafické programy, jako například GIMP, vám umožní přidat mlhu i do již hotového snímku. 

mlha-nahled Otevřete snímek v tomto programu, vytvořte novou průhlednou vrstvu »Vrstva | Nová vrstva | Průhledností« a pro pořádek nazvěte tuto vrstvu »Mlha«. Na nové vrstvě přejděte na filtry, a to konkrétně »Filtry | Vykreslit | Mraky | Plazma«. Parametr »Turbulence« ponechte na hodnotě »1«. Poté klikejte na tlačítko »Nové hnízdo«, dokud v náhledu nebude dostatek barev, a potvrďte »Budiž«. Následně klikněte pravým tlačítkem na vrstvu a vyberte z nabídky »Přidat masku vrstvy«. Z nabídky »Inicializovat masku vrstvy na:« zvolte »Kopie vrstvy v odstínech šedi«.

Mlha je ale stále nepřirozeně barevná. Proto klikněte na vytvořenou vrstvu »Mlha«, takže pak bude bíle orámovaná. Abyste získali světle šedou barvu, nastavte barvu popředí na tuto barvu (notace v HTML je „cdcdcd“) a potvrďte »Budiž«. Poslední krok spočívá v tom, že z nabídky »Upravit« vyberete »Vyplnit barvou popředí«. Pokud to bude nutné, můžete přidávat nové vrstvy mlhy, a to tak, že zopakujete popsaný postup. Pokaždé však vyberte jiné hnízdo. Na konci trochu experimentujte s krytím vrstvy, aby snímek vypadal pokud možno přirozeně.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání