Menu
CHIP Speedtest

Přímá integrace Dropboxu a Google Disku do MS Office

15.06.2014 11:30 | Karel Kovar
Přímá integrace Dropboxu a Google Disku do MS Office

Zatímco cloudové úložiště SkyDrive společnosti Microsoft je v sadě Office 2013 úzce integrováno, ukládání dokumentů na další oblíbené služby jako Dropbox nebo Google Disk je v Office 2013 jen velmi obtížné.

Aby bylo možné je také integrovat přímo do tohoto kancelářského balíku a přímo do dialogu „ukládání“, je nutné provést v registrech Windows 7/8 celou řadu úprav. Existuje ale jednodušší cesta, která využívá skripty v PowerShellu. Stačí si jen stáhnout soubor Create_Shortcuts.ps1 z Technet Gallery (http://jdem.cz/9qfm5), nebo ho najdete i na Chip DVD v sekci Praxe. Po stažení souboru rozbalte archiv RAR například do složky »data« na disku C.

Poté do vyhledávacího pole v nabídce Start zadejte »PowerShell«, na zobrazený program ve výsledcích vyhledání klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte »Spustit jako správce«. Pak ještě potvrďte zprávu řízení uživatelských účtů kliknutím na »Ano«.

Nyní příkazem »Import-Module C:DataCreate_ Shortcuts.ps1« nahrajte soubor se skriptem; nezapomeňte, že parametrem musí být kompletní cesta k souboru. Samotný skript poté spusťte příkazem »New-Savelocation«. Poté skript zjistí, zda se ve vašem profilu již nachází složky pro Dropbox a Google Disk; pokud jsou složky integrovány jinde, musí být cesta k nim zadána ručně.

Skript pak provede všechny potřebné změny v registru a na závěr zobrazí hlášení o úspěšnosti akce či o zjištěných chybách. Nakonec ještě zkontrolujte (a případně upravte) položky v registru ve větvi

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOfficeCommonCloudStorage, kde by měly být všechny informace související s ukládáním dat v cloudu.

Poté otevřete aplikaci sady Office, zvolte příkaz »Soubor | Účet« a v nabídce, která se objeví, klikněte v sekci »Související služby« na »Přidat služby«. Nyní byste měli mít možnost ukládat své dokumenty přímo i na další cloudové služby.

  trik10-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání