Menu
CHIP Speedtest

Přímé spuštění spořiče obrazovky klávesovou kombinací

29.08.2011 12:38 | Redakce Chip
Váš spořič obrazovky obsahuje vaše oblíbené fotografie a chtěli byste mít možnost spustit jej kdykoliv. Poněvadž jej lze ukončit jedině zadáním hesla, byla by to také cesta k rychlému zabezpečení PC.

Za tím účelem si na ploše vytvořte nového zástupce, jehož prostřednictvím budete určený spořič obrazovky spouštět. Nejprve vyhledejte všechny spořiče tak, že pomocí [Win]+[E] spustíte Průzkumníka a do pole vpravo vedle adresního řádku zapíšete hledací pojem »*.scr«. Windows pak na celém pevném disku vyhledají soubory spořičů a vypíší je.
V dalším kroku vytvořte na ploše zástupce. Pravým tlačítkem myši tedy klikněte na plochu a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Zástupce«. Na první stránce průvodce »Vytvořit zástupce« zadejte pro zvolený SCR soubor cestu a název. Po následném zadání názvu zástupce pak tlačítkem »Dokončit« zástupce vytvořte. Jeho aktivací budete moci spořič obrazovky spustit kdykoli. Dodatečně ještě můžete zástupci přiřadit klávesovou zkratku. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce a zvolte kontextový příkaz »Vlastnosti«. V následném dialogu aktivujte kartu »Zástupce«. Klikněte do pole »Klávesová zkratka«. Jakmile teď vámi zvolenou kombinaci – například [Ctrl]+[Alt]+[B] – stisknete, operační systém ji samočinně převezme do příslušného pole. Celou akci pak už jen musíte potvrdit tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání