Menu
CHIP Speedtest

Připnutí webových stránek k seznamům odkazů

27.05.2011 07:34 | Redakce Chip
Seznamy odkazů v browserech zahrnují prvky jednak často používané, jednak naposledy použité. Dají se tam cíleně ukotvit také určité webové stránky vybrané uživatelem?

Které prvky zobrazují Windows v těchto seznamech, to závisí na použitém prohlížeči. Všechny surfovací programy však mají tu společnou vlastnost, že se k jejich seznamům dají natrvalo připnout další prvky. Chcete-li tak učinit, otevřete seznam kliknutím pravým tlačítkem myši na příslušnou ikonu v hlavním panelu. Potom opět pravým tlačítkem myši klikněte na požadovaný prvek a v místní nabídce zvolte příkaz »Připnout do tohoto seznamu«. Jinou možností je kliknout na ikonu připínáčku vpravo od příslušné položky.
Stejného výsledku dosáhnete také přetažením myší. Chcete-li připnout právě otevřenou webovou stránku, klikněte na adresní řádek browseru a předřazenou favikonu přetáhněte na ikonu prohlížeče v hlavním panelu. Přitom je dokonce většinou možné přiřazení k jinému browseru. Jestliže například favikonu z Firefoxu přetáhnete na ikonu Internet Exploreru, příslušná webová stránka bude připnuta k němu. Jedině odkazy z Opery se takto přenášet nedají. Zde se odkaz přímo přetažený na volné místo v hlavním panelu automaticky připne ke standardnímu prohlížeči.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání