Menu
CHIP Speedtest

Připojení externích zařízení ke smartphonu

02.10.2015 16:03 | Pavel Trousil
Připojení externích zařízení ke smartphonu

Smartphony s operačním systémem Android jsou vybaveny konektory microUSB. Tento konektor slouží především k napájení, ale lze ho využít i pro připojení smartphonu k počítači a k připojení periferních zařízení.

Ne každý smartphone však připojení dalších zařízení umožňuje – jde jen o smartphony s podporou USB On-The-Go neboli USB OTG. Takovýto mobilní telefon pak funguje jako hostitelské zařízení pro USB zařízení, a můžete k němu tedy připojit standardní periferie, tzn. například USB flash disk, myš nebo klávesnici. Použít lze i rozbočovač, takže USB zařízení pak lze ke smartphonu připojit víc. Protože smartphony jsou vybaveny microUSB konektorem, prodávají se i USB flash disky s tímto rozhraním. Použít však můžete i klasický USB flash disk, pokud si zakoupíte redukci z microUSB na USB port. Stojí jen okolo 50 Kč. Na smartphonu pak například můžete psát pohodlně pomocí klávesnice i delší texty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání