Menu
CHIP Speedtest

Připojení externího WLAN disku k iPadu

10.04.2014 15:00 | Pavel Trousil
Připojení externího WLAN disku k iPadu

Hudba, aplikace, fotografie: dostupná paměť tabletu iPad se velmi rychle zmenšuje. Naštěstí je možné ji celkem snadno rozšířit pomocí externích WLAN pevných disků – například Seagate Wireless Plus.

tat-hw1-nahled

Pokud nemá externí pevný disk vlastní Wi-Fi modul, připojte ho k domácímu routeru. Zařízení pak najdete podle jména – v případě disků Seagate bude označeno písmeny »FADS«, za kterými následuje posledních šest znaků MAC adresy zařízení. Po otevření se spustí instalační soubor, který je na disku uložen. Potřebný software a ovladače nainstalujte na svůj počítač a postupujte podle pokynů průvodce instalací. Následně budete moct na disku vytvářet adresáře a kopírovat na něj potřebné soubory.

Po přípravě pevného disku si můžete do svého iPadu nainstalovat aplikaci Seagate Media, kterou si můžete zadarmo stáhnout z Apple App Store. Po úspěšné instalaci se vraťte na domovskou stránku svého iPadu. Budete se totiž muset přes Wi-Fi připojit k externímu pevnému disku. Pokud je zakázána, aktivujte funkci WLAN, a iPad automaticky vyhledá dostupné Wi-Fi sítě, ze kterých vyberete tu správnou – externí pevný disk se hlásí pod názvem GoFlex Media. Připojení byste měli snadno zvládnout během několika minut.

Důležité: Pokud nechcete přijít o software a ovladače uložené na disku, neprovádějte jeho formátování nebo si software předem zálohujte. Dále počítejte s tím, že na pevném disku musíte mít soubory, se kterými si iPad bude rozumět, tedy například filmy a videa musí být ve formátu MP4.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání