Menu
CHIP Speedtest

Připojení libovolných složek k hlavnímu panelu

16.09.2010 07:43 | Redakce Chip
Připojení libovolných složek k hlavnímu panelu
Kromě Průzkumníka a aplikací byste si chtěli natrvalo začlenit do hlavního panelu určitou složku. Windows však tuto možnost pro složky nenabízejí, pouze pro programy.

Ošalte Windows tak, že vkládaný soubor bude předstírat formát programu a později v něm vyvolávací příkaz změníte v požadovanou složku.
Pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo plochy a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Textový dokument«. Označení přímo změňte na název, pod nímž chcete složku oslovovat. Pak ještě doplňte příponu ».exe«, tedy například »Data.exe«. Následnou varovnou zprávu potvrďte tlačítkem »Ano«. Kontextovým příkazem »Připnout na hlavní panel« pak takto vytvořený programový soubor uložíte na patřičné místo.
V Průzkumníku Windows nyní přejděte na požadovanou složku a se stisknutou klávesou [Shift] na ni klikněte pravým tlačítkem myši. V rozšířené místní nabídce zvolte příkaz »Kopírovat jako cestu«. Tento krok je důležitý, neboť jméno cesty udávané Průzkumníkem ne vždy souhlasí se skutečnou cestou na pevném disku.
Nyní pravým tlačítkem myši (se současně stisknutou klávesou [Shift]) klikněte na nově připojenou ikonu v hlavním panelu a v místní nabídce zvolte kontextový příkaz »Vlastnosti«. Přejděte na kartu »Zástupce«. Pak klikněte do pole „Cíl“ a obsah vymažte. Klávesovou kombinací [Ctrl]+[V] převezměte zkopírovaný cíl ze schránky. Poté klikněte dole na »Jiná ikona«, abyste tak znovu změnili standardní ikonu programového souboru. Původně navrhovaný soubor »shell32.dll« už obsahuje četné ikony na výběr. Můžete samozřejmě použít také jiné soubory typu DLL nebo ICO. Výběr potvrďte tlačítkem »OK«. Nakonec uložte změněné propojení tlačítky »Použít« a »OK«. Složka připojená do hlavního panelu je okamžitě použitelná. Pomocný soubor na ploše můžete vymazat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání